Η 13η «έκδοση» του London Fashion Week Men’s για τη σεζόν Autumn/Winter 2019 ανοίγει αυλαία αύριο Σάββατο, 5 Ιανουαρίου και αναμένεται να είναι πιο εντυπωσιακή από ποτέ, φιλοξενώντας τρανταχτά ονόματα του χώρου της μόδας, αλλά και νέους σχεδιαστές που θα κάνουν για πρώτη φορά την εμφάνισή τους σε ένα τόσο σημαντικό event!

Brands όπως Xander Zhou, Chalayan και Astrid Andersen θα συγκεντρώσουν και πάλι το ενδιαφέρον των φωτογράφων και των fashionistas, ενώ με ανυπομονησία αναμένεται η επιστροφή των Craig Green και Bobby Abley.

Το πρόγραμμα έχει διαμορφωθεί ως ακολούθως:

Σάββατο 5 Ιανουαρίου:
09:00 Art School
09:00-10:00 Adam Jones (Discovery Lab)
10:00 Pronounce (show)
11:00 Bobby Abley (show)
11:30-12:30 Saul Nash (Discovery Lab)
13:30-14:30 Band Of Outsiders (presentation)
14:30-15:30 E Tautz (show)
14.30-16.30 Wood Wood (presentation)
15:00 Edward Crutchley (show)
16:00 John Lawrence Sullivan (show)
17:00 Iceberg (show)
17:30-19:30 Nicholas Daley (presentation)
17:30-19:30 St-Henri (Discovery Lab)
18:00 Quasimi (show)
19:00 Liam Hodges (show)
20:00 Charles Jeffrey Loverboy (show)

Κυριακή 6 Ιανουαρίου:
09:00 Kent & Curwen (presentation)
09:30-11:30 Imar Afridi (Discovery Lab)
10:00 C2H4
11:00 Private Policy presented by GQ China (show)
11:30-13:30 Jordanluca (presentation)
12:00 Chalayan (show)
12:30-14:30 Studio ALCH (presentation)
13:00 Per Gotesson (show)
13:30-15:30 Lou Dalton (Discovery Lab)
13:30-15:30 Michiko Koshino (presentation)
14:00 Xander Zhou (show)
15:00 Alex Mullins (show)
15:30-17:30 Danshan (presentation)
16:00 Kiko Kostadinov (show)
17:00 Raeburn (show)
17:30-19:30 Phoebe English (Discovery Lab)
18:00 Astrid Andersen (show)
19:00 Fashion East (show)
20:00 Cottweiler (show)

Δευτέρα 7 Ιανουαρίου:
10:00 Craig Green (show)
10:30-12:30 Bianca Saunders, Boramy Viguier, Ludovic de Saint Sernin (presentation)
11:30-13:30 Barbour (presentation)
12:00 A-Cold-Wall* (show)
12:30-14:30 Bethany Williams (presentation)
13:00 Oliver Spencer
13:30-15:30 Belstaff (presentation)
14:0 Pariah Farzaneh (show)
15:00 Feng Chen Wang (show)
15:30-17:30 Delada (presentation)